O mnie

Cześć!

Nazywam się Agata Stachowska. Kilka lat temu okazało się, że wegańskie, minimalistyczne życie z psim nosem u boku jest dla mnie synonimem szczęścia. Kocham przyrodę i nieplanowane wypady, najlepiej w góry. Z wyboru zajmuję się komunikacją i promocją, a z wykształcenia jestem dziennikarką. Mieszkam w Maladze.


Pod koniec lat 80. rodzice zabrali mnie w pierwszą podróż po Europie. Alpy oglądane z siedzenia dużego fiata, mycie zębów w górskich strumieniach i obiady pichcone na butli gazowej to przygoda mojego dzieciństwa. We włóczeniu się z papierową mapą było wówczas coś niezwykłego. Nic nas nie ograniczało. Mogliśmy obrać każdy kierunek.

Dzisiaj chcę wykorzystywać wolność wyboru, aby żyć z większą uważnością – w drodze i na co dzień. Za pośrednictwem Ethical Travellers staram się mówić o dobrych nawykach, które praktykowane w skali mikro potrafią z pozytywną giga-mocą zmieniać rzeczywistość. Zachęcam do tego, aby dokonywać odpowiedzialnych decyzji zakupowych i żywieniowych, świadomiej dbać o nas samych i otaczającą przyrodę.


Zapraszam Cię do lektury i do dzielenia się opiniami w komentarzach. Odwiedź profil bloga na Facebooku i Instagramie, a także dołącz do grupy Ethical Travellers – weganizm i minimalizm tu i tam. Razem możemy zdziałać coś dobrego!