O mnie

Cześć!

Nazywam się Agata Stachowska. Jestem aktywistką, kocham przyrodę i nieplanowane wypady. Żyję wegańsko, minimalistycznie, z psim nosem u boku. Od kilku lat mieszkam w Maladze.

Pod koniec lat 80. rodzice zabrali mnie w pierwszą podróż po Europie. Alpy oglądane z siedzenia Dużego Fiata, mycie zębów w górskich strumieniach i obiady pichcone na butli gazowej to przygoda mojego dzieciństwa. Włóczenie się tylko z papierową mapą było niezwykłe. Mogliśmy obrać każdy kierunek.

Dzisiaj chcę wykorzystywać tę wolność wyboru, aby żyć z większą uważnością – w drodze i na co dzień. Za pośrednictwem Ethical Travellers staram się mówić o dobrych nawykach, które praktykowane w skali mikro potrafią z pozytywną giga-mocą zmieniać rzeczywistość. Pozwalają nam dokonywać odpowiedzialnych decyzji zakupowych i żywieniowych, świadomiej dbać o nas samych i otaczającą przyrodę.

Zapraszam Cię do lektury i do dzielenia się opiniami w komentarzach. Odwiedź profil bloga na Facebooku i Instagramie, a także dołącz do grupy Ethical Travellers – weganizm i minimalizm tu i tam. Razem możemy zdziałać coś dobrego!